Сб, 21.12.2024, 12:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Професійно-технічне училище №31 м.Полтава

Меню сайту
Наше опитування
З якого джерела інформації Ви дізналися про наш навчальний заклад?
Всего ответов: 290
Міні-чат
200
Вікіпедія
Наше опитування
Вам подобається наш сайт?
Всего ответов: 173

Поради учням

                                Психологічні поради першокурсникам щодо адаптації до навчання

*   Не очікуйте опіки, а розраховуйте на дружню підтримку оточуючих, яка надасть Вам відчуття рівності, потрібності та незалежності.

Не допускайте зайвої опіки, намагайтесь стати самостійним в обслуговуванні.

*  Прагніть виконувати посильну і цікаву роботу, але вимагайте забезпечення необхідними предметами та пристроями, підтримуйте охайність і порядок на робочому місці.

*     Не уникайте тих, хто готовий прийти Вам на допомогу.

*    Активніше добивайтесь отримання потрібної Вам інформації та нових знань.

*   Не створюйте емоційну напругу у відносинах із одногрупниками, намагайтесь завжди бути приязним і доброзичливим.

*      Не зловживайте своїм становищем, бережіть свою людську гідність.

*   Змістовно проводьте свій вільний час із іншими учнями, набувайте хороших друзів.

*    Будьте оптимістами, вірте у свої можливості і пам’ятайте, що Ви потрібні іншим людям.

*    Для того, щоб подобатися людям, потрібно щиро цікавитися ними.

*  Водночас уникайте спілкування із «сумнівними» компаніями, які часто характеризуються асоціальними проявами (вживанням алкоголю, наркотиків, хуліганством тощо). Перебування у такому «товаристві» не допоможе вам реалізувати високі життєві цілі, досягнути успіху, стати професіоналом.

*  Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями. Все-таки переміни в житті потрібні і важливі для нашого здоров’я та благополуччя. І це варто цінувати!

*   Пам’ятайте про те, що ви не самотні і в будь-який момент можете звернутися за мудрою порадою до адміністрації навчального закладу, майстра, викладачів, психолога (які, до речі, також колись були першокурсниками). Вони обов’язково допоможуть у вирішенні того чи іншого питання.

Як стати щасливим: 6 порад з точки зору психології

   1. Ставте перед собою реальні цілі

   Якщо ви будете ставити перед собою реалістичні цілі, ви не тільки зможете частіше їх досягати і радітимете в момент їх досягнення, а й підвищите свою самооцінку.

   Є такий вислів - "з'їжте слона по частинах". Тому що, звичайно ж, нікому не під силу з'їсти слона цілком за один раз. А по частинах - легко. Так і з вашими цілями. Напевно найглобальнішу і недосяжну мету можна розбити на багато маленьких і досяжних.

   2. Будьте зайнятим

"- Лікарю, коли я кінчиком язика торкаюсь шматочка фольги, в якому до цього запекли картоплю, я відчуваю легке поколювання за вухом. Що це означає?

- Це означає, що у вас забагато вільного часу".

   Як не крути, наявність великої кількості вільного часу, коли не знаєш, куди себе подіти, дуже сприяє роздумам про недосконалість і несправедливість цього світу. А ось у людей, які володіють даром в будь-якій ситуації знаходити собі заняття до душі, часу на тяжкі думки просто немає. Та й задоволення від заняття, яке вам подобається - дуже відчутна цеглинка у фундаменті вашого щастя.

   3. Будьте вдячні за те, що маєте

  "Я гнівався на Бога за відсутність кросівок до тих пір, поки не побачив людину без ніг". Все й справді пізнається в порівнянні. Спробуйтейте, коли вам погано, подивітьсь який-небудь страшний фільм. Тільки не фантастичний фільм жахів, а фільм про страшні події, які відбувались в реальному житті з реальними людьми. Краще - з великою кількістю реальних людей. Напевно, після цього власні проблеми здадуться вам просто нісенітницею, а ваше життя - втіленням любові та благодаті.

    4. Не надавайте великого значення думкам інших людей про вас

   Середньостатистична людина витрачає безліч часу, енергії та нервових клітин на переживання про те, що думають про неї сусіди, друзі у фейсбуці, офіціанти в ресторані, водії таксі, люди в черзі... загалом, цей список нескінченний. Не зважаючи на це, ми чудово знаємо, що інші люди, в більшості випадків, про нас не думають взагалі.

  І перш, ніж засмучуватися через те, що сусідка в ліфті косо подивилася на вашу сумочку, задайте собі питання: "Я насправді готова псувати собі настрій і самооцінку через людину, яка не грає в моєму житті жодної ролі??".

   5. Не опускайте руки

   Слабкий не той, хто впав, а той, хто не знайшов у собі сил піднятися. Негативний результат - також результат. Загалом, всі події, які відбуваються в житті, можна розділити на приємні та корисні. Якщо ви будете сприймати свої невдачі, як події, які приносять вам корисний досвід, рано чи пізно, вони все частіше ставатимуть приємними.

    6. Підбадьорюйте та надихайте інших людей

   У щасливої людини немає потреби самостверджуватися за рахунок інших, як це, зазвичай, роблять люди нещасні. Їй не потрібно шукати недоліки в оточуючих, щоб, порівнюючи їх із собою, виглядати краще у власних очах. Навпаки, щаслива людина хоче, щоб усі навколо були щасливі, а, отже, вірили в себе, реалізовували свої таланти, досягали успіху.

   Ну і як тут не згадати старого Марка Твена? "Тримайтеся подалі від людей, які намагаються зменшити вашу значимість. Так чинять тільки маленькі люди. А дійсно великі вселяють вам відчуття, що ви теж можете стати великим". І з щастям така ж історія.

 

Вхід
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
МОН ZNO PTOPO PTO IITZO PEDPRESA UZ POIPPO

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz
Адміністратор сайту: Кругліковська Надія Анатоліївна