18 жовтня в Україні відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.
Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 – Поліція;
0-800-500-335 або 116123 – Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
0-800-500-202 – «Call-центр» Національної поліції України.
З метою профілактики недопущення цього ганебного явища серед підлітків в навчальному закладі була проведена низка виховних заходів.
Класні керівники та майстри виробничого навчання провели виховну годину до «Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми»
Бібліотекар училища О. Орєхова оформила інформаційну виставку «Торгівля людьми – закон і злочин»
Вихователі гуртожитку М. Олійник та Є. Ковачевич провели з мешканцями гуртожитку бесіду «Торгівля людьми – ганебне явище нашого сьогодення!»
|