«Світ ловив мене, та не спіймав» – ми й не намагатимемося спіймати Григорія Савича, але можемо доторкнутися до величі його духу та спробувати осягнути його просту і водночас філігранну філософію.
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога. Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 300 річчя з дня народження Григорія Сковороди» попри російську агресію на державному рівні. Міністерство культури та інформаційної політики України сприяло тому, що дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.
Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти.
Заходи які проводилися в нашому навчальному закладі були спрямовані на усвідомлення історичної величі постаті Григорія Сковороди, глибшого пізнання контексту його творчої спадщини, культурно-громадської діяльності, впровадженню морально-світоглядних принципів його педагогіки в освітній процес.
07.09. вихователі гуртожитку Л. Марченко та М. Олійник провели бесіду «Григорій Сковорода. Український філософ, якого досі вітають з днем народження»
https://www.radiosvoboda.org/a/skovoroda-savych-filosof-den-narodzhennya/30982195.html
26.09. бібліотекар училища О. Орєхова організувала показ відео «Г.С. Сковорода – обличчя української історії»
https://www.youtube.com/watch?v=S2EBBaC3Ulw
27.09. класні керівники та майстри виробничого навчання провели класні години в групах «Сковорода від А до Я»: простими словами про велику людину
https://starylev.com.ua/blogs/skovoroda-vid-do-ya-prostymy-slovamy-pro-velyku-lyudynu
05.10. бібліотекар училища О. Орєхова організувала перегляд та обговорення відео «Правила життя Григорія Сковороди»
https://www.youtube.com/watch?v=D8qACXU75go
12.10. вихователь гуртожитку Л. Марченко разом з учнями переглянули художній фільм «Таємничий Сковорода»
https://www.youtube.com/watch?v=JFTeuhaErMc
24.10. заступник директора з НВхР Д. Білай прийняв участь у науково-методичних читаннях «Сучасники, читаймо та вивчаймо Сковороду…»
31.10. класні керівники та майстри виробничого навчання провели годину спілкування «Це варвари». Російські окупанти зруйнували музей Сковороди»
https://suspilne.media/236846-ce-varvari-rosijski-okupanti-zrujnuvali-muzej-skovorodi-jogo-obicaut-vidnoviti/
01.11. класні керівники та майстри виробничого навчання провели класні години в групах «Крокуємо з Сковородою»
https://vseosvita.ua/library/vihovnij-zahid-krokuemo-za-skovorodou-495997.html
11.11. заступник директора з НВхР Д. Білай та бібліотекар училища О. Орєхова прийняли участь у мережевій акції «Світ Сковороди»
https://drive.google.com/file/d/1Y6g6bdDr6hikSkgTRD2WWhcV_RKqHZ3Y/view
16.11. заступник директора з НВхР Д. Білай та бібліотекар училища О. Орєхова разом з учнями груп № 12 та № 15 відвідали дитячу бібліотеку-філіал №10 де прийняли участь у бібліо-міксі «Простір і колір як категорія художнього світу Григорія Сковороди»
22.11. вихователь гуртожитку Л. Марченко провела виховну годину «Сковорода об’єднує Україну»
https://biblioteka.cdu.edu.ua/index.php/vseukrainski-skovorodynski-navchannia-piznai-sebe/241-ukrainu-obiednaie-skovoroda.html
Протягом листопада заступник директора з НВхР Д. Білай та бібліотекар училища О. Орєхова прийняли участь у обласному конкурсі «Не шукай щастя за морями»
01.12. вихователь гуртожитку Л. Марченко провела інформаційне досьє «Обличчя української історії Григорій Сковорода»
https://www.youtube.com/watch?v=S2EBBaC3Ulw&t=99s
02.12. бібліотекар училища О. Орєхова оформила книжкову виставку «Григорій Сковорода: символ духовної культури від давнини до сьогодення»
|