Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного.
Українська формула стійкості може та має бути актуальною у глобальному контексті. Бо не лише для нас, а й для всього світу ментальне здоров’я є викликом.
Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи про себе.
Ментальне здоров’я – це ще й про довіру між нами. Про вміння не лише поставити запитання, але й вислухати відповідь. Про сили зазирнути всередину себе і поділитися, що там насправді. Про відсутність страху перед осудом і упередженнями.
Активності цього дня відбувалися у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Питання «Ти як?» що стало маркером уваги і турботи близьких людей. Запитуй у себе щодня, не лише сьогодні – «Ти як?»
Ти – який живеш у часи широкомасштабного російського вторгнення. Ти – який відчуваєш тривогу і не відчуваєш міцної опори під ногами. Ти – який не впевнений сьогодні, що настане завтра. Ти – який читаєш новини про трагедії, що розривають серце. Ти – який думаєш про близьких, знайомих і незнайомих, забуваючи про себе.
10 жовтня 2023 року учні нашого училища разом з викладачами Ольгою Орєховою та Анастасією Дьяченко долучилися до Всеукраїнського флешмобу до Дня ментального здоров’я.
Учні з задоволенням виконали «Руханку сили» та вправи «Стійкість для стійких».
На Всеукраїнському уроці ментального здоров’я «Ти як?» який провела Ольга Орєхова учні пригадали складові здоров’я, які дії допомагають його зберегти, відновити; яких правил здорового способу життя потрібно дотримуватися.
|