![](/_nw/9/s83360416.jpg)
І возвеличимо на диво
І розум наш, і наш язик...
Т.Г. Шевченко
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. Встановлене воно 9 листопада 1997 року Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
У всьому світі відомо, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.
Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність.
Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України.
Відзначати свято української писемності та мови стало доброю традицією в нашому навчальному закладі. До цього свята було підготовлено і проведено ряд заходів.
8 листопада традиційно у рамках святкування Дня української писемності та мови у бібліотеці училища бібліотекарем О. Орєховою була організована книжкова виставка «Я люблю українську мову»
![](/_nw/9/s14716706.jpg)
9 листопада викладач Д. Білай у групі №12 провів виховну годину «Мова моя українська. Мова моя материнська»
![](/_nw/9/s24838488.jpg)
Цього ж дня класні керівники та майстри виробничого навчання провели в групах виховні години до Дня української писемності та мови «Мова єднає всіх»
![](/_nw/9/s85594964.jpg)
Для мешканців гуртожитку вихователі Л. Марченко та М. Олійник провели виховну годину «Рідна мова моя поетична й пісенна»
![](/_nw/9/s44340671.jpg)
![](/_nw/9/s63099592.jpg)
10 листопада бібліотекар О. Орєхова провели бібліотечний урок «Читай українською»
![](/_nw/9/s85245507.jpg)
Проведені заходи гуртують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові, у рідній мові. |