9 листопада, в День української писемності та мови, учні та працівники нашого навчального закладу вчергове писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Його назва красномовно свідчить про те, що саме цього дня відбувається консолідація українського суспільства. Цьогорічний диктант – уже двадцять перший.
Провести флешмоб такого масштабу, щоб об’єднати українців усієї земної кулі, запропонували талановитому, культовому українському письменникові Юрію Андруховичу, який цьогоріч став автором і читцем диктанту. Текст мав назву «Слідом за пам’яттю». До речі, Пам’ять справді повертає нас у минуле, а чудові спогади налаштовують людину на позитивні емоції. Старий парк – безмежний, романтичний і загадковий… В осінню ж пору він щоразу ставав спочатку яскравим, а відтак, скинувши барвисті шати, – беззахисним перед забаганками зими. Цей парк – наче жива істота, яка своєю красою може врятувати життя…
Максим Рильський говорив, що мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Сьогодні на щорічному радіодиктанті усі хто його писали мали нагоду насолодитися багатством української мови, яку дійсно необхідно плекати як «парость виноградної лози».
Отже, головною метою проведення радіодиктанту до Дня писемності та мови не є формальне виставляння оцінок, а спонукання до вивчення, вдосконалення, підвищення її культури. Для кожного це було нове відкриття… |