27 січня у день звільнення нацистського концентраційного табору смерті Аушвіц-Біркенау в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
День пам’яті жертв Голокосту заснований з метою, щоб люди ніколи не забули про злочини нацистів і щоб пам’ять невинно вбитих була вшанована.
Голокост – це вісім букв болю і страждань. Цим словом називають геноцид євреїв та інших соціальних груп, вчинений нацистами під час Другої світової війни. Крім євреїв, нацисти також винищували психічно хворих людей, інвалідів, військовополонених і всіх, кого нацисти вважали «неповноцінним».
«Неповноцінних» за нацистськими переконаннями людей утримували в спеціальних таборах смерті. На ув’язнених часто ставили експерименти, а через жахливі умови проживання багато ув’язнених навіть не доживали до страти. Найвідомішим нацистським концтабором був Аушвіц у польському місті Освенцим.
Нацисти також розшукували і розстрілювали євреїв на окупованих територіях. Найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв в Україні є урочище Бабин Яр у Києві, де було страчено близько 150 тисяч осіб. Зараз тут знаходиться Меморіальний комплекс, присвячений пам’яті жертвам Голокосту.
Під час вшанування 81-ших роковин трагедії в Бабиному Яру президент України Володимир Зеленський наголосив, що світ має зробити все для недопущення подібних трагедій і злочинів проти людяності, які, на жаль, стаються і сьогодні, зокрема на українській землі. «Будь-які антигуманні режими становлять загрозу для всього людства. Злочинці, які спричиняють такі трагедії, обов’язково мають бути покарані. Щоб у диктаторів і тиранів не було бажання повторювати щось подібне у майбутньому», – зазначив президент.
23.01. класні керівники та майстри виробничого навчання провели години спілкування до Дня пам’яті жертв Голокосту «День в історії. День пам’яті жертв Голокосту»
https://www.youtube.com/watch?v=bnRyRpLoGnw
25.01. бібліотекар навчального закладу О. Орєхова організувала перегляд фільму «Пісня імен» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
26.01. вихователі гуртожитку провели виховну годину «27 січня – міжнародний День пам’яті жертв голокосту»
https://www.youtube.com/watch?v=5RqMMP7gWPs
Цього ж дня бібліотекар О. Орєхова оформила інформаційну виставку-реквієм «27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту»
|