В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах.
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933 – 1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших національних меншин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
25 січня класні керівники та майстри виробничого навчання в усіх навчальних групах провели виховні години до Дня пам’яті жертв Голокосту
26 січня в бібліотеці О. Орєхова оформила інформаційну виставку-реквієм «Голокост – лихо століття»
27 січня в гуртожитку вихователі Л. Марченко та М. Олійник провели виховну годину «27 січня – міжнародний День пам’яті жертв Голокосту». Мешканці гуртожитку мали змогу переглянути фільм «Пісня імен».
Усі бажаючі можуть переглянути матеріали інтерактивної виставки «(НЕ) дитячі історії» підготовлені Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ).
https://www.nochildrenstories.com/intro
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати... |