У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять
мільйонів жертв голодоморів в Україні.
Наймасштабнішим з них був голодомор 1932 – 1933 років
Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку.
Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності.
Дослідники досі сперечаються щодо точної кількості жертв Голодомору.
Інститут демографії та соціальних досліджень розробив методологію оцінки втрат України внаслідок Голодомору 1932 – 1933 років на основі статистичних даних та сучасних методів демографічного статистичного аналізу. Так з’явилася цифра загиблих від Голодомору у 3,9 мільйона людей. Саме цю цифру вважають найбільш науково доведеною.
Територією Голодомору була вся територія радянської України. Втрати населення на українських теренах становили від 10% до 20% від загальної кількості.
Народ який не пам’ятає свого минулого, на може творити свого майбутнього. Щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років у навчальному закладі були проведені виховні години, уроки пам’яті, тематичні бесіди, перегляди літератури, виставки-реквієми, приєднання до Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку»
Бібліотекарем О. Орєховою була організована виставка-реквієм «Свічка пам`яті бринить сльозами»
23.11 майстер виробничого навчання Л. Кибкало провела виховну годину «Україна пам’ятає»
Цього ж дня класні керівники та майстри виробничого навчання з метою вшанування жертв голодоморів, формування історичної пам’яті молодого покоління, провели виховні заходи у режимі онлайн учням груп, які навчаються у дистанційному режимі. Було розповсюджено інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 88-х роковин Голодомору 1932 –1933 років.
https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/muzeynykam/informaciyni-materialy/informaciyni-materialy-ukrayinskogo-instytutu-nacionalnoyi-pamyati-do-88-h-rokovyn-golodomoru-1932-1933-rokiv
24.11 майстер виробничого навчання М. Вергун провела відкритий виховний захід «Схилимо голову в скорботі». Метою заходу було поглибити знання учнів про Голодомор, його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.
25.11 вихователь гуртожитку Л. Марченко провела годину пам’яті «Без права на забуття»
26.11 бібліотекар О. Орєхова презентувала в онлайн режимі матеріали «Голодомор 1932 – 1933 – геноцид Українського народу»
https://old.uinp.gov.ua/sites/default/files/golodomor_na_mon.pdf
Традиційно 27 листопада о 16:00 учні і викладачі училища приєдналися до Загальноукраїнської акції пам’яті «Засвіти свічку» і запалили свічки у своїх оселях на підвіконні.
Одним з етичних принципів, яких впродовж років дотримуються всі учасники вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, є відсутність прапорів та символіки політичних та громадських організацій, що свідчить про позакон’юнктурний і загальнонаціональний характер заходів, а також про об’єднання навколо цієї історичної дати українського суспільства. Адже історична пам’ять про Голодомор і усвідомлення незламності української нації є тим, що єднає Схід і Захід, Північ і Південь України.
|